Rozliczanie inwestycji

Doradztwo podatkowe przy rozliczeniu inwestycji

Wieloletnia praktyka rynków ukazuje, że znakomita większość przedsiębiorców dokonuje inwestycji np. w nieruchomości, maszyny lub licencje. Inwestycje te powinny być oczywiście rozliczone dla celów podatkowych. Jednak takie rozliczenia mogą być dokonywane w różny sposób. Metod amortyzacji w podatku dochodowym jest wiele. Warto pamiętać, że inaczej należy traktować budynki, budowle i ich części dla celów podatku od nieruchomości. Cost segregation to szczegółowe wyodrębnienie środków trwałych na podstawie przepisów podatkowych i Klasyfikacji Środków Trwałych oraz ustalenie wartości początkowych środków trwałych z uwzględnieniem kosztów pośrednich.

Jak BTLA może pomóc twojej organizacji przy rozliczaniu inwestycji?

Rozliczamy różnego typu inwestycje, zarówno w ramach rozliczenia nowo powstałych obiektów, jak i korekty rozliczeń w celu poszukiwania oszczędności podatkowych:

 • galerie handlowe
 • biurowce i kompleksy biurowo-usługowe
 • hotele
 • hale przemysłowe, fabryki i magazyny
 • parkingi podziemne
 • infrastrukturę techniczną

Dlaczego warto dokonać rozliczenia inwestycji we współpracy z BTLA?

W ramach profesjonalnego doradztwa BTLA, wspieramy naszych Klientów przy rozliczeniu inwestycji, przeprowadzamy techniczną inspekcję inwestycji, posiadamy wiedzę dotyczącą możliwości wyodrębnienia środków trwałych, dokonujemy rozbudowanej analityki konta środków trwałych celem ustalenia wartości początkowej, skutecznie wspieramy dział księgowy, aby sprawdzić możliwości zwiększenia miesięcznych odpisów amortyzacyjnych, zmniejszenia podstawy opodatkowania oraz przygotowaniu bardziej transparentnej struktura majątku trwałego. Skorzystanie ze wsparcia kancelarii BTLA w rozliczeniu inwestycji może doprowadzić do znalezienia obszarów możliwych do poprawy.

Co wyróżnia naszą usługę rozliczania inwestycji?

 • Skuteczność i efektywne wykonanie – wsparliśmy naszych Klientów w wielu rozliczeniach inwestycji, nierzadko dla bardzo złożonych inwestycji wymagających szczególnych kompetencji i co kluczowe uzyskując realne korzyści dla naszych Klientów.

 

 • Kompleksowe rozwiązania – oferujemy kompleksowe rozwiązania, niezależnie od momentu inwestycji i poczynionych nakładów, w pełni angażujemy się cały proces analizując całościowo projekt, aby zaproponować jak najlepsze rozwiązanie podatkowe.
  • Eksperckość w obszarze rozliczania inwestycji – zespół BTLA to doradcy podatkowi, adwokaci i radcowie prawni oraz mulit dyscyplinarni eksperci, których wyróżnia ilość skutecznie rozliczonych inwestycji dla naszych klientów oraz dogłębna znajomości biznesowej praktyki, która pozwala nam świadczyć usługi na tak wysokim poziomie.

   

  • Indywidualne podejście do klienta – inwestycja, w tym rozliczanie inwestycji jest pracochłonnym procesem wymagającym bardzo praktycznej wiedzy i umiejętności dostosowania się do specyfiki danego projektu, dlatego zawsze staramy się przejąć dogłębnie przeanalizować inwestycję i zaproponować możliwe jak najlepsze indywidualne rozwiązanie.