- Prawo
- Kancelaria prawa karnego
- Kancelaria prawa gospodarczego
- Restrukturyzacja spółek i przedsiębiorstw
- Podatki i księgowość
- Doradztwo gospodarcze
- Dokumenty transakcyjne
- Family Office
- Fuzje i przejęcia
- Implementacja projektów strategicznych
- Interim Management / Doradztwo Restrukturyzacyjne
- Przygotowanie firm do sprzedaży
- System obiegu dokumentów
- Transformacja Twojego businessu & zarządzanie zmianą
- Wsparcie operacyjne
- Zarządzanie kryzysem
- Audyt i zabezpieczenia procesów wewnętrznych
- Audyt kontrahentów
- Badanie planów połączenia i przekształcenia
- Ubezpieczenia i finanse
- Szkolenia i usługi IT
Due diligence oznacza dosłownie „należytą staranność”. Pojęcie Due diligence weszło do powszechnego użytku w 1933 roku przez przyjęcie w Stanach Zjednoczonych Securities Act. Samo pojęcie oznacza jednak kompleksową oraz wielopłaszczyznową analizę przedsiębiorstwa, która bywa zlecana nie tylko przez potencjalnych inwestorów czy nabywców, ale również przez dotychczasowych właścicieli. Przedstawienie przez sprzedającego wyników takiej analizy może stanowić zachętę dla potencjalnych nabywców, którzy będą zapewnieni o bezpieczeństwie transakcji. Najczęściej jednak jest to zlecane przez inwestora, który chce sprawdzić czy inwestycja okaże się opłacalna i nie poniesie straty przez niekorzystne ulokowanie środków finansowych.
Prawne – poprzez ustalenie kwestii własności i udziałów oraz ewentualnych spraw sądowych i sporów pracowniczych;
Finansowe – poprzez ustalenie kondycji finansowej przedsiębiorstwa, na którą składają się analizy sprawozdań finansowych, Kluczowych Wskaźników Efektywności jak również oszacowanie potencjalnego zysku;
Podatkowe – poprzez określenie weryfikację rozliczeń podatkowych, wykrycie ewentualnych zaległości podatkowych bądź innych nieprawidłowości;
Biznesowe- poprzez ocenę rynku działania przedsiębiorstwa, efektywność działań, perspektywy rozwojowe w okresie poprzedzającym badanie oraz możliwości rozwoju na najbliższy czas.
Jakie są rodzaje Due diligence?
Zakres analizy stanu przedsiębiorstwa obejmuje kilka podstawowych grup. Należą do nich:Oprócz powyższych występują też inne, nie mniej ważne jak HR, IT czy due diligence nieruchomości. Szeroki zakres badań buduje obraz przedsiębiorstwa, który może zachęcić lub skutecznie odstraszyć od podejmowania współpracy lub potencjalnego nabycia.