Angelika Sadłoń-Grabska

Profil zawodowy

Wykładowca akademicki – Akademia Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, współpraca z Oddziałami w Cieszynie i w Żywcu od 2020 roku – do nadal

Biegły sądowy w zakresie rachunkowości od 2015 roku – do nadal

Własna kancelaria audytorska od września 2015 roku – do nadal

Główny księgowy od 2006 roku – do nadal

Kwalifikacje/wykształcenie

Ukończone studia MBA na Akademii WSB – maj 2019r.

Tytuł biegłego rewidenta otrzymany w marcu 2013r.

Ukończone studia doktoranckie na Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach – wrzesień 2009r. na kierunku Nauki Ekonomiczne (Finanse i Bankowość)

Ukończone studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawski w zakresie Rachunkowość i Podatki – czerwiec 2004r.

W samym 2021 roku przeprowadziłam ponad 30 badań sprawozdań finansowych przedsiębiorstw o bardzo szerokim spektrum działalności. Są to przedsiębiorstwa zajmujące się m.in:

  •  budową dróg i autostrad
  •  spółki informatyczne
  •  sieci handlowe
  •  firmy produkcyjne z branż: konstrukcji stalowych, budowy specjalistycznych urządzeń dla przemysłu górniczego, specjalistycznych urządzeń laboratoryjnych ze stali nierdzewnej, specjalistycznych komponentów do zbiorników ciśnieniowych, stolarki okiennej, branży spożywczej
  •  firmy usługowe
  •  projektowo-inżynieryjne
  •  sieci handlowe

Kluczowym elementem badania sprawozdań finansowych jest przeprowadzenie analizy finansowej, stąd jest to dziedzina, która sprawia mi wiele przyjemności w przekazywaniu studentom praktycznej wiedzy.

W zakresie pozostałych doświadczeń – jestem biegłym sądowym z zakresu rachunkowości drugą kadencję. Przez ostatnie sześć lat wielokrotnie uczestniczyłam w postępowaniach sądowych w zakresie przekształceń spółek prawa handlowego.

Oprócz świadczenia usług audytorskich w obszarze kompetencji biegłego rewidenta, prowadzę również od 2014r. biuro rachunkowe.