Skontaktuj się ze specjalistą

Telefon: 

mail: 

W ramach BTLA świadczymy usługę dedykowaną dla organizacji, które dokonują transakcji z rajami podatkowymi. Do takiej transakcji dochodzi, gdy podmiot posiada miejsce zamieszkania, siedzibę lub zarząd w jednym z krajów stosujących szkodliwą konkurencję podatkową podlegają przepisom z zakresu cen transferowych. Lista krajów stosujących szkodliwą konkurencje cenową znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 28 marca 2019 r. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o CIT, od 2021 roku obowiązkiem dokumentacyjnym objęte są wszystkie transakcje realizowane z podmiotem rajowym o wartości przekraczającej rocznie: 2 500 000 PLN w przypadku transakcji finansowej i 500 000 PLN w przypadku innej transakcji. Warto zaznaczyć, że obowiązek ten występuje zarówno dla transakcji kontrolowanych, a więc realizowanych z podmiotami powiązanymi, jak również dla transakcji zawieranych z podmiotami niepowiązanymi.

Jak BTLA może pomóc twojej organizacji rozliczać transakcje z rajami podatkowymi?

 • przygotujemy dokumentację cen transferowych, z uwzględnieniem dodatkowych elementów, jakie musi zawierać dokumentacja dla transakcji realizowanych z rajami podatkowymi.
 • wesprzemy w wypełnieniu formularza TP-R i oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji cen transferowych.
 • pomożemy w złożeniu czynnego żalu w przypadku niedopełnienia obowiązków za poprzednie lata.
 • wesprzemy w ewentualnej kontroli transakcji przez organy podatkowe.

  Dlaczego nasza usługa wsparcia w rozliczeniach transakcji z rajami podatkowymi, może pomóc twojej firmie?

  Transakcje z rajami podatkowymi są transakcjami wrażliwymi, dlatego bardzo ważne jest, aby posiadać profesjonalnego doradcę takiego jak kancelaria BTLA, która będzie służyła wsparciem w czynnościach weryfikacyjnych obowiązków dokumentacyjnych i sprawozdawczych. Przepisy w zakresie transakcji z rajami podatkowymi zmieniały się na przestrzeni ostatnich lat. Warto sprawdzić, czy wszystkie obowiązki zostały poprawnie zidentyfikowane za rok 2021 i za poprzednie lata i niezwłocznie dopełnić obowiązków dokumentacyjnych i sprawozdawczych.

  Co wyróżnia naszą usługę wsparcia w rozliczeniach transakcji z rajami podatkowymi?

 • Skuteczność i efektywne wykonanie – prowadzimy z sukcesem skomplikowane sprawy wymagające wysokich kompetencji, zapewniające realną pomoc dla naszych Klientów.
 • Kompleksowe rozwiązania – oferujemy kompleksowe rozwiązania, całościowo rozwiązujące problemy naszych Klientów, dostarczamy nie tylko usługi doradztwa prawnego, ale przede wszystkim konkretne i trwałe rozwiązania.
 • Eksperckość w obszarze transakcji z rajami podatkowymi – zespół BTLA to doradcy podatkowi, adwokaci i radcowie prawni oraz mulit dyscyplinarni eksperci, których wyróżnia wszechstronne doświadczenie oraz dogłębna znajomości biznesowej praktyki w obszarze transakcji z rajami podatkowymi.
 • Indywidualne podejście do klienta – towarzyszymy klientom na każdym etapie sprawy, wspierając i skutecznie pomagając w toczących się postępowaniach.

Skontaktuj się ze specjalistą

Telefon: 

mail: