Zarządzanie ryzykiem podatkowym

Doradztwo i zarządzenie ryzykiem podatkowym

Kancelaria BTLA świadczy od wielu lat usługi zarządzania ryzykiem podatkowym. Ryzyko wynika najczęściej z powodu dynamicznych zmian przepisów prawa i ich niejasności, która skutkuje rozbieżności w interpretacji uregulowań przez organy administracji podatkowej oraz sądy. Nasza doświadczona kadra ekspertów, przeprowadzi dogłębną analizę stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych, wypracuje i wdroży z Klientem rozwiązania, które przyczynią się do polepszenia sytuacji przedsiębiorstwa, przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum ryzyka podatkowego, a także odpowiedzialności cywilnej i karnej.

Jak BTLA może pomóc twojej organizacji w zarządzaniu ryzykiem podatkowym?

 • wesprzemy w identyfikacji ryzyk podatkowych występujących w przedsiębiorstwie.
 • wdrożymy procedury i działania, skutkujące eliminacją lub ograniczeniem zidentyfikowanych ryzyk.
 • wdrożymy procesy skutkujące eliminacją błędnych rozliczeń.
 • pomożemy w opracowaniu i wdrożeniu dobrej komunikacji pomiędzy działem finansowym, a innymi działami w przedsiębiorstwach, pozwalającej na kontrolę podejmowanych decyzji podatkowych oraz zarządzanie bazami wiedzy w celu oszczędności czasu i kosztów (efektywne wykorzystanie dostępnych danych)
 • wesprzemy w wdrażaniu procedur w zakresie MDR.

Dlaczego warto powierzyć zarzadzanie ryzykiem podatkowym kancelarii BTLA?

Zabezpieczymy dwa kluczowe obszary, wdrożymy działania ograniczające odpowiedzialność karno-skarbową osób odpowiedzialnych za zarządzanie przedsiębiorstwem oraz wesprzemy w działaniach zarządzania ryzykiem mogących doprowadzić do poprawy wyniku finansowego przedsiębiorstwa lub jego niepogorszenia przez brak odpowiednich procedur. Właściwe zarządzanie ryzykiem podatkowym może doprowadzić do minimalizacji ryzyk podatkowych, dlatego wskazane jest wsparcie ze strony profesjonalnych podmiotów takich jak BTLA.

Co wyróżnia naszą pomoc w zakresie zarządzania ryzykiem podatkowym?

 • Skuteczność i efektywne wykonanie – aktywnie doradzamy w kwestii zarządzania ryzykiem podatkowym z sukcesem prowadzaliśmy liczne skomplikowane sprawy wymagające wysokich kompetencji, zapewniające realne korzyści dla naszych Klientów.

 

 • Kompleksowe rozwiązania – oferujemy kompleksowe rozwiązania, poczynając od identyfikacji ryzyk podatkowych, następnie przedstawienia propozycji rozwiązań i wdrożenia, całościowo rozwiązujące problemy naszych Klientów,
 • Eksperckość w obszarze zarządzania ryzykiem podatkowym – zespół BTLA to doradcy podatkowi, adwokaci i radcowie prawni oraz mulit dyscyplinarni eksperci, których wyróżnia wszechstronne praktyczne doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem podatkowym pomagające naszym Klientom istotnie ograniczyć ryzyko podatkowe.

 

 • Indywidualne podejście do klienta – w procesie zarządzania ryzykiem podatkowym, informujemy na bieżąco o kluczowych zagadnieniach, dopasowując rozwiązanie najlepiej odpowiadające specyfice danego problemu naszego Klienta.

  NASI KLIENCI, NASI PARTNERZY

  Sukcesy, które budujemy razem

  LOGA I OPINIE

  Flexibility through Complexity

  Adwokat, doradca podatkowy, dr Artur Oleś

  W BTLA dużą wagę przykładamy do doboru właściwych rozwiązań i narzędzi pomagającym naszym klientom w osiągnięciu celu. Niemniej, najbardziej istotnym i najbardziej cenionym elementem w każdej organizacji i firmie, są ludzie.

  Osób kluczowych

  zakresów działalności

  lat doświadczenia

  zadowolonych klientów

  Numer telefonu

  +48 32 454 24 32

  Adres email

  kontakt@btla.eu

  DL TOWER

  ul. Korfantego 138A lok. 114
  40-156 Katowice

  GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – piątek
  8:00 – 16:00

  Twój partner w biznesie

  NIP: 9542835295
  REGON: 52094139000000
  KRS: 0000945104
  Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach
  VIII Wydział Gospodarczy KRS

  Wszystkie prawa zastrzeżone 2023 BTLA TAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ