Adrianna Biała

Profil zawodowy

Z uwagi na przeważający obszar działalności występuje głównie jako obrońca w sprawach karnych i karnoskarbowych, od najwcześniejszych jego etapów tj. zatrzymania po postępowanie przygotowawcze, sądowe i wykonawcze. Charakteryzuje się nieszablonowym sposobem myślenia i indywidualnym podejściem do Klienta, z którym każdorazowo ustalana jest linia obrony, a współpraca opiera się na pełnym zaufaniu. W swojej pracy potrafi przewidzieć i ocenić konsekwencje określonych działań i dostosować obronę odpowiednio do okoliczności etapu postępowania karnego mając świadomość tego, że prawo karne jest specyficzną dziedziną prawa, a stawką często jest wolność Klienta stanowiąca najwyższe dobro.

Adwokat występuje od lat w medialnych procesach zorganizowanych grup przestępczych na terenie Śląska, w tym o charakterze zbrojnym, o dużym ciężarze gatunkowym i wysokim zagrożeniu ustawowym co wymaga ponad przeciętnej wiedzy i zaangażowania, a także odwagi w działaniu na rzecz dobra Klienta. Prowadzi przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu, a także przestępstwa seksualne dostosowując każdorazowo taktykę procesową do indywidualnej sytuacji Klienta zwłaszcza w sprawach, które wydają się przesądzone. Praktyka zawodowa skupia się również na udziale w postępowaniach w sprawach o przestępstwa gospodarcze i skarbowe tj. oszustwa podatkowe, pranie brudnych pieniędzy, tzw. karuzele podatkowe, działania na szkodę podmiotów gospodarczych.

Adwokat i mediator sądowy. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, adwokat wpisana na listę adwokatów przez Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach, członkini Stowarzyszenia na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „Dogma” w Katowicach. Występowała w wielu skomplikowanych sprawach i procesach uzyskując korzystne dla Klientów rozstrzygnięcia. Nie boi się wyzwań, nie unika trudnych spraw, odważnie walczy do końca zawsze działając w jak najlepszym interesie Klienta.