Kontrola podatkowa i postępowanie podatkowe

Kontrola podatkowa w firmie

Kancelaria BTLA wspiera swoich klientów i pomaga przejść przez trudny czas kontroli podatkowej. Kontrola podatkowa czy celno-skarbowa ma na celu sprawdzenie prawidłowości rozliczeń podatnika i ustalenie, czy zadeklarowana przez podatnika w zeznaniu podatkowym kwota podatku jest prawidłowa. Podczas kontroli czy postępowania podatkowego organy podatkowe weryfikują szereg transakcji, dokumentów, mogą przesłuchiwać świadków czy dokonywać oględzin. Nasz zespół BTLA opracuje skuteczną linię obrony i działania w konkretnych przypadkach, pomoże w tłumaczeniu zawiłości przepisów prawa podatkowego i zarekomenduje najlepsze rozwiązania. Klient zyskuje pewność, że posiada fachowe wsparcie prawne podczas trwania kontroli. Występujemy jako pełnomocnicy Klientów i zapewniamy komfort opieki nad sprawą.

Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy, gdy dochodzi do kontroli podatkowej?

Kontrola podatkowa to wrażliwy proces wymagający wsparcia profesjonalnego doradcy, w ramach pomocy kancelarii BTLA przede wszystkim przeanalizujemy akta kontroli podatkowej w celu ustalenia kierunku, w którym zmierzają kontrolujący i ustalenia strategii działania, przejmiemy wszystkie istotne działania i procesy, aby możliwe istotnie ograniczyć ryzyka kontroli podatkowej.

Co nas wyróżnia?

  • Skuteczność i efektywne wykonanie – pomagaliśmy naszym Klientom w licznych kontrolach podatkowych minimalizując ryzyka, w tym w bardzo trudnych sprawach wymagające szybkiej reakcji i wysokich kompetencji.

 

  • Kompleksowe rozwiązania – oferujemy kompleksowe podejście w aspekcie kontroli podatkowej, począwszy od analizy akt kontroli, poprzez ustalenie strategii oraz udział w przesłuchaniach, całościowo rozwiązując problemy naszych Klientów.
  • Eksperckość w obszarze kontroli podatkowe – zespół BTLA to doradcy podatkowi, adwokaci i radcowie prawni oraz mulit dyscyplinarni eksperci, których wyróżnia wszechstronne praktyczne doświadczenie związane z kontrolami podatkowymi, pomoc w wielu takich sprawach umożliwia nam szybkie i skuteczne wsparcie naszych Klientów.

 

  • Indywidualne podejście do klienta – podczas kontroli podatkowej towarzyszymy klientom na każdym etapie sprawy, wspierając i skutecznie pomagając w toczącym się postępowaniu.

Nasze specjalizacje

Kontrola i postępowanie podatkowe – doradztwo podatkowe

Analiza akt kontroli podatkowej w celu ustalenia kierunku, w którym zmierzają kontrolujący

Sporządzenie wniosków dowodowych

Przeprowadzenie próbnego przesłuchania strony

Pisemne wyjaśnienia i odpowiedzi na wezwania organu

Wsparcie w ustaleniu strategii działania

Udział w przesłuchaniach świadków w charakterze pełnomocnika strony

Udział w przesłuchaniach strony w charakterze jej pełnomocnika

Zastrzeżenia do protokołu badania ksiąg podatkowych i protokołu kontroli