Transakcje z rajami podatkowymi

Doradztwo podatkowe podczas transakcji z rajami podatkowymi

W ramach BTLA świadczymy usługę dedykowaną dla organizacji, które dokonują transakcji z rajami podatkowymi. Do takiej transakcji dochodzi, gdy podmiot posiada miejsce zamieszkania, siedzibę lub zarząd w jednym z krajów stosujących szkodliwą konkurencję podatkową podlegają przepisom z zakresu cen transferowych. Lista krajów stosujących szkodliwą konkurencje cenową znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 28 marca 2019 r. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o CIT, od 2021 roku obowiązkiem dokumentacyjnym objęte są wszystkie transakcje realizowane z podmiotem rajowym o wartości przekraczającej rocznie: 2 500 000 PLN w przypadku transakcji finansowej i 500 000 PLN w przypadku innej transakcji. 

Jak BTLA może pomóc twojej organizacji rozliczać transakcje z rajami podatkowymi?

  • przygotujemy dokumentację cen transferowych, z uwzględnieniem dodatkowych elementów, jakie musi zawierać dokumentacja dla transakcji realizowanych z rajami podatkowymi.
  • wesprzemy w wypełnieniu formularza TP-R i oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji cen transferowych.
  • pomożemy w złożeniu czynnego żalu w przypadku niedopełnienia obowiązków za poprzednie lata.
  • wesprzemy w ewentualnej kontroli transakcji przez organy podatkowe.

Wsparcie doradcy podatkowego w rozliczeniach z rajami podatkowymi

Transakcje z rajami podatkowymi są transakcjami wrażliwymi, dlatego bardzo ważne jest, aby posiadać profesjonalnego doradcę takiego jak kancelaria BTLA, która będzie służyła wsparciem w czynnościach weryfikacyjnych obowiązków dokumentacyjnych i sprawozdawczych. Przepisy w zakresie transakcji z rajami podatkowymi zmieniały się na przestrzeni ostatnich lat. Warto sprawdzić, czy wszystkie obowiązki zostały poprawnie zidentyfikowane za rok 2021 i za poprzednie lata i niezwłocznie dopełnić obowiązków dokumentacyjnych i sprawozdawczych.

Co wyróżnia naszą usługę wsparcia w rozliczeniach transakcji z rajami podatkowymi?

  • Skuteczność i efektywne wykonanie – spełniamy wymagające warunki naszych klientów związane z transakcjami z rajami podatkowymi i prowadzimy z sukcesem skomplikowane sprawy wymagające wysokich kompetencji, zapewniające realną pomoc dla naszych Klientów.

 

  • Kompleksowe rozwiązania – oferujemy kompleksowe rozwiązania, od weryfikacji aktualnych transakcji po przygotowania dokumentacji dla nowych oraz przede wszystkim wspieramy w ewentualnych kontrolach transakcji przed organami podatkowymi, tym samym całościowo rozwiązując problemy naszych Klientów.
  • Eksperckość w obszarze transakcji z rajami podatkowymi – zespół BTLA to doradcy podatkowi, adwokaci i radcy prawni oraz mulit dyscyplinarni eksperci, których wyróżnia wszechstronne doświadczenie oraz dogłębna znajomości biznesowej praktyki w obszarze transakcji z rajami podatkowymi, pozwalająca klientom skupić się na prowadzeniu działalności bez obawy o dopełnienie wszystkich czynności związanych z transakcjami z rajami podatkowymi.

 

  • Indywidualne podejście do klienta – mamy świadomość jak wrażliwe są transakcje z rajami podatkowymi, dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie dostarczyć skuteczne rozwiązania, przejąć kluczowe zadania oraz pomóc w sytuacji już toczących się postępowań.