Dokumentacja cen transferowych

Dokumentacja cen transferowych – transakcje pomiędzy podmiotami powiązanymi

Dokumentacja cen transferowych to kluczowy element strategii każdego przedsiębiorstwa prowadzącego transakcje z podmiotami powiązanymi. W BTLA rozumiemy jej znaczenie i oferujemy kompleksową usługę opracowywania dokumentacji cen transferowych. Dlaczego to takie ważne? Prawidłowo sporządzona dokumentacja cen transferowych to zapewnienie zgodności z przepisami podatkowymi, optymalizacja obciążeń podatkowych oraz uniknięcie konsekwencji finansowych związanych z kontrolami podatkowymi.

Przygotowanie dokumentacji cen transferowych

Dokumentacja cen transferowych w BTLA obejmuje zarówno analizę transakcji pomiędzy powiązanymi podmiotami, jak i wycenę takich transakcji (tzw. benchmark). Nasza usługa jest kompleksowa – od identyfikacji transakcji powiązanych, przez opracowanie metodologii cen transferowych, aż po sporządzenie pełnej dokumentacji. Ponadto, jesteśmy zawsze do dyspozycji naszych klientów, oferując profesjonalne doradztwo i pomoc w przypadku ewentualnych kontroli podatkowych.

Wybierając BTLA, wybierasz doświadczenie i profesjonalizm. Nasza wiedza, pasja i zaangażowanie w doradztwo podatkowe przekładają się na wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Mamy na swoim koncie setki zadowolonych klientów, dla których opracowaliśmy dokumentacje cen transferowych. To dla nas nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim misja –

pomagamy firmom rosnąć, dbając o ich działanie zgodnie z przepisami i optymalizując obciążenia podatkowe. BTLA to nie tylko usługi związane z dokumentacją cen transferowych. To kompleksowe doradztwo podatkowe, które zapewni Twojej firmie bezpieczeństwo i stabilność. Z nami żadne pytania nie pozostają bez odpowiedzi.

Nasze specjalizacje

Zakres usług w zakresie cen transferowych

Doradztwo z zakresu cen transferowych to w szczególności:

   Identyfikacja transakcji powiązanych

   Wybór odpowiedniej metody cen transferowych

   Przygotowanie dokumentacji

   Aktualizacja dokumentacji

   Analiza funkcjonalna

   Porównanie cen rynkowych

   Opracowanie polityki cen transferowych

   Wsparcie w przypadku kontroli podatkowych