Ulga IP Box

Uzyskanie ulgi IP Box

Ulga IP Box stanowi preferencję podatkową umożliwiającą obniżenie podatku dochodowego z 19 do 5%. Opodatkowaniem mogą być objęte zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze, jak i spółki, niezależnie od ich stażu na rynku. Beneficjentem tej preferencji może być przedsiębiorca inwestujący w działalność badawczo-rozwojową, który opracuje nową technologię, zastrzeże ją i będzie uzyskiwać przychód z jej komercjalizacji. Warte odnotowania jest to, że korzystanie z ulgi IP Box nie powoduje braku możliwości równoczesnego czerpania korzyści z ulgi B+R. Kancelaria BTLA oferuje profesjonalne doradztwo podatkowe obejmujące również objaśnienia ulgi IP Box, dzięki której innowacyjni właściciele firm mogą płacić niższy podatek.

Jak BTLA może pomóc twojej firmie uzyskać ulgę IP BOX?

  • sprawdzimy i ustalimy, czy podatnik posiada prawa kwalifikowane,
  • wesprzemy w obliczeniu współczynnika wyliczenia dochodu,
  • wesprzemy w ewidencji podatkowej ulgi IP Box,
  • przeanalizujemy prace B+R i koszty z nią związane,
  • przygotujemy dokumentację pozwalającą na bezpieczne korzystanie z ulgi IP Box,
   • wesprzemy w przygotowaniu deklaracji na podatek,
   • przygotujemy wniosek o interpretację podatkową w zakresie możliwości korzystania z ulgi IP BOX,
   • wesprzemy reprezentacją przed organami administracji skarbowej w toku czynności sprawdzających, jak i kontroli podatkowej w związku ze zgłoszeniem ulgi.

    Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia BTLA w uzyskaniu ulgi IP BOX?

    Ulga IP BOX to świetna okazja do tego, aby zaoszczędzić środki finansowe firmy. Korzystanie z ulgi wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia. Dlatego właśnie każde z przesłanych zapytań traktujemy indywidualnie. Pomożemy w ustaleniu, czy kwalifikują się Państwo do programu IP Box. Przeprowadzimy kompleksowe doradztwo prawno-księgowe przy rozliczeniu podatku PIT lub CIT z ulgą IP BOX. Skupiamy się na zapewnieniu zabezpieczenia prawnego i optymalnego obciążenia podatkowego przy rozliczeniu podatkowym.

    Co wyróżnia naszą usługę wsparcia w uzyskaniu ulgi IP BOX?

    • Skuteczność i efektywne wykonanie – sukcesywnie uzyskujemy kolejne ulgi IP BOX dla naszych Klientów, w tym również w bardzo skomplikowanych przypadkach wymagających wysokich kompetencji.
    • Kompleksowe rozwiązania – oferujemy kompleksowe rozwiązania, począwszy od analizy czy podatnik posiada prawa kwalifikowane poprzez obliczenie dochodu z kwalifikowanego IP i wskaźnika nexus, przygotowanie dokumentacji i sporządzenie deklaracji podatkowej, dostarczamy nie tylko usługi doradztwa podatkowego, ale przede wszystkim konkretne i trwałe rozwiązania.
     • Eksperckość w obszarze ulgi IP BOX – zespół BTLA to doradcy podatkowi, adwokaci i radcowie prawni oraz mulit dyscyplinarni eksperci, których wyróżnia wszechstronne doświadczenie w skutecznym uzyskiwaniu ulgi IP BOX.
     • Indywidualne podejście do klienta – podczas uzyskiwania ulgi IP BOX, informujemy na bieżąco o kluczowych zagadnieniach, dopasowując rozwiązanie najlepiej odpowiadające sytuacji naszego Klienta.